Szkolenia dla naukowców

Zajmujesz się pracą naukową i wyjaśnianiem różnego rodzaju zjawisk? Chcesz podzielić się swoją pasją i wiedzą z tymi, którzy są ciekawi świata, ale nie wiesz jak zacząć? Jesteś we właściwym miejscu!

 

Poniżej czeka na Ciebie videoporadnik popularyzatora/popularyzatorki nauki. W poszczególnych odcinkach znajdziesz przydatne porady, sprawdzone narzędzia i wskazówki, które pomogą Ci przygotować się na spotkanie z publicznością – niezależnie od tego, czy planujesz je w laboratorium, czy na Instagramie. Materiał został przygotowany we współpracy z doświadczonymi ekspert(k)ami – dziennikarzami naukowymi oraz pracownikami instytucji naukowych i centrów edukacyjnych.

 

Serdecznie zapraszamy!

Dariusz Aksamit, fizyk, popularyzator nauki, autor książki „Jak naukowcy mierzą świat?”

dr Irena Cieślińska, fizyk matematyczny, dyrektor programowa Centrum Nauki Kopernik

dr Ilona Iłowiecka-Tańska, zastępca dyrektor programowej Centrum Nauki Kopernik ds. innowacji

dr Marta Fikus-Kryńska, Dział Wystaw Centrum Nauki Kopernik

dr hab. Katrzyna Siuzdak, prof. IMP, Instytut Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk

 

W ramach projektu NightMission prowadzona jest także kampania informacyjna o politykach Unii Europejskiej względem badań naukowych, kierowana do naukowców. W ramach wywiadów online z ekspertami macie Państwo okazję dowiedzieć się, dlaczego UE wspiera badania, jakich narzędzi używa, w jaki sposób są opracowywane, czym są Misje i wyzwania Europejskie w obecnej perspektywie finansowej. Naszymi gośćmi są wybitni eksperci będący blisko Brukseli, specjaliści zajmujący się reprezentowaniem Polski w Unii Europejskiej oraz informujący środowisko naukowe o szansach i możliwościach, jakie są dostępne dla naukowców na kontynencie.

 

Dr Tomasz Poprawka, dyrektor biura Polskiej Akademii Nauk w  Brukseli

Dr Magdalena Głogowska, ekspertka Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, specjalistka Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE

Finansowane przez Unię Europejską.

Projekt NightMission jest finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont Europa.

 
 

Finansowane przez Unię Europejską. Projekt NightMission jest finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont Europa.